Zadzwoń: 606985021

Pulchra means beautiful

Wzorowa logistyka w Pulchra.pl

Bardzo zależy mi na tym, aby przesyłki do Państwa docierały szybko i sprawnie, dlatego wzorowa logistyka jest dla mnie sprawą kluczową. Z tego powodu jesienią 2016 r. przeniosłam sklep Pulchra na nową platformę umożliwiającą sprawną integrację z firmami kurierskimi.

Przeczytaj więcej

Pulchra w Pawilonie Czterech Kopuł

Od 19 lutego do 14 maja 2017 r. wybrany asortyment biżuterii Pulchra można nabyć w Pawilonie Czterech Kopuł — oddziale wrocławskiego Muzeum Narodowego.

Przeczytaj więcej

IX Ogólnopolski Festiwal Rękodzieła w Lubinie 27-28 czerwca 2015

27 i 28 czerwca Pulchra brała udział w IX Ogólnopolskim Festiwalu Rękodzieła w Lubinie gdzie po raz pierwszy miałam okazję spotkać się z klijentami "pod chmurką". Festiwal odbywał się a Alei Kasztanowej niedaleko lubińskiego rynku. Zmienna aura, raz gorące słońce, raz burza i deszcz, nie wystraszyły mieszkańców Lubina, który licznie przybyli na Festiwiwal. 

Przeczytaj więcej

14-15 marca 2015 — Festiwal Prezentów w Poznaniu

Kocham Poznań, bo w tym mieście robią rogale świętomarcińskie, mniam mniam :-) Przez to Pulchra nie mogła nie przyjechać na kolejną edycję Festiwalu Prezentów w Hali Arena :-)

Przeczytaj więcej

7-8 marca 2015 — Warsaw Mineral Expo w Pałacu Kultury i Nauki

Warszawa zdobyta :-) Stoisko Pulchry pojawiło się na największej imprezie branżowej w Polsce — giełdzie minerałów i biżuterii Warsaw Mineral Expo w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Pulchra gościła w Strefie Projektanta na Sali Turkusowej. 

Przeczytaj więcej

13-14 grudnia 2014 — Giełda Minerałów we wrocławskiej Hali Stulecia

Dwa dni na jednej z największych i najstarszych imprez branżowych w Polsce. Dopisało zarówno miłe towarzystwo z sąsiednich stoisk, jak i liczni klienci, którzy wykupili praktycznie do zera spinki do mankietów, mocno przerzedzone na poprzedniej imprezie w Chorzowie.

Przeczytaj więcej

7 grudnia 2014 - Jarmark Rzeczy Ładnych w Chorzowie

7 grudnia 2014 stoisko Pulchry odwiedziło MDK Batory w Chorzowie, w którym odbywała się impreza rękodzielnicza z długą tradycją — Jarmark Rzeczy Ładnych. 

Przeczytaj więcej

29-30 listopada 2014 -- Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich na AGH w Krakowie

W dniach 29-30 listopada Pulchra będzie się wystawiać na krakowskiej AGH. Zapraszam na moje stoisko na Giełdzie Minerałów w sektorze 4.

Przeczytaj więcej

15-16 listopada 2014 -- Festiwal Prezentów w Poznaniu

W dniach 15-16 listopada 2014 stoisko Pulchry było obecne na Festiwalu Prezentów w poznańskiej Hali Arena. Dziękuję za odwiedzenie stoiska wszystkim Klientom i Przyjaciołom. Szczególne pozdrowienia przesyłam zaś pozostałym Wystawcom :-)

Przeczytaj więcej

8-9 listopada 2014 - Giełda Minerałów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

W dniach 8-9 listopada stoisko Pulchra było obecne na krakowskiej Giełdzie Minerałów i Biżuterii na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Przeczytaj więcej

11-12 października 2014 - Giełda „Interstone” w Łodzi

W dniach 11-12 października moje stoisko odwiedziło jedną z największych imprez branżowych w Polsce — łódzką Giełdę Minerałów i Biżuterii „Interstone”.

Przeczytaj więcej

27-28 września 2014 - Giełda "Natura i Sztuka" w Krakowie (Nowa Huta)

W dniach 27-28 września w godzinach 10:00 - 18:00 zapraszam na moje stoisko na Giełdzie Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii „NATURA i SZTUKA” w Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków).

Przeczytaj więcej

Jak łatwo wyczyścić wyroby ze srebra

Srebro jest bardzo popularnym materiałem jubilerskim. Biżuteria z żywicy Pulchra nie jest wyjątkiem - większość wyczarowanych przeze mnie przedmiotów zawiera elementy srebrne (najczęściej podwieszki i szpilki) lub srebrzone (najczęściej drut). Srebro ma jednak tendencję do czernienia. Obecny w powietrzu siarkowodór powoduje powstawanie na powierzchni przedmiotów czarnego osadu z siarczku srebra. Usuwanie go zwłaszcza z małych przedmiotów czy spomiędzy ogniw łańcuszka może być uciążliwe.

Przeczytaj więcej

Jak wybrać dobre spinki do mankietów z mechanizmów zegarkowych

Spinki do mankietów w stylu steampunk robione z werków (mechanizmów zegarków ręcznych) stają się ostatnio modne. Robione przeze mnie spinki Pulchra nie są wyjątkiem i cieszą się dużym powodzeniem, zarówno w sklepie internetowym jak też podczas imprez w terenie. Niezależnie od tego czy jesteś eleganckim mężczyzną chcącym zafundować sobie odrobinę ekstrawagancji, czy też kobietą potrzebującą prezentu dla wyjątkowego mężczyzny — mam dla Ciebie parę rad pomocnych w wyborze odpowiednich spinek.

Przeczytaj więcej

Jak zdefiniować i uporządkować swoje pragnienia

W dniu 15 kwietnia 2014 na zaproszenie Fundacji Rodzina i Przedsiębiorczość byłam gościem specjalnym spotkania „Jak zdefiniować i uporządkować swoje pragnienia". Zajęcia odbywały się w Centrum Inicjatyw Wszelakich we Wrocławiu.

Przeczytaj więcej

Modna Szafa we wrocławskim centrum handlowym Magnolia

29 i 30 marca można było odwiedzić moje stoisko podczas eventu Modna Szafa we wrocławskim centrum handlowym Magnolia. W strefie projektantów wystawiali się projektanci konfekcji, akcesoriów i biżuterii.

Przeczytaj więcej

42. Wystawa i Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich w Opolu

W dniach 12-13 marca 2014 Pulchra wystawiała się na kolejnej imprezie o długoletniej tradycji — 42. Wystawie i Giełdzie Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich w Opolu.

Przeczytaj więcej

61. Wrocławska Giełda Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich

8 i 9 marca 2014 po raz pierwszy wystawiałam swoją biżuterię z żywicy na wrocławskiej giełdzie minerałów w Hali Stulecia — imprezie z wieloletnią tradycją i stałymi bywalcami.

Przeczytaj więcej

Biżuteria z żywicy - świetny prezent na każdą okazję

Biżuteria z żywicy, modna od paru lat w Stanach Zjednoczonych, jest w Polsce nowością. Wciąż dominuje klasyka i chociaż powoli przebija się do głównego nurtu artystyczne rękodzieło biżuteryjne, to wciąż stanowi ono margines.

Przeczytaj więcej